//

Místo konání konference

Hotel Thermal

foto karlovy vary hotel thermal

Konference se koná v Hotelu Thermal, v lázeňském městě Karlovy Vary, přibližně 130 km západně od Prahy.

Bližší informace o Karlových Varech, včetně nabízených lázeňských službách najdete zde.

Slavné lázně Karlovy Vary

Karlovy Vary jsou nejznámější české lázně založené českým králem a císařem Římským Karlem IV v roce 1358. Termální prameny v Karlových Varech představují nejteplejší minerální vody v České republice (maximální teplota 73.4°C). Karlovarské termální vody velmi stabilní mineralizaci 6.5 g/l a jsou chemického typu Na-SO4-Cl. Celková vydatnost slavného pramene Vřídlo je přibližně 2000 l/min.

venue spa 01venue spa 02

O městě…

Město je situováno v malebném údolí řeky Teplá a je obklopeno zalesněnými kopci. Místní atraktivní přírodní scenérie je ještě zdůrazněna architekturou nábřeží a nádhernými parky. Svou krásu si město zachovalo z období maximálního rozkvětu v 19. století, kdy lázně navštěvovali slavní hudební skladatelé, básníci, politici i členové královských rodů.

venue city 01venue city 02venue city 03

Hydrogeologie karlovarských termálních vod

Schematický řez vysvětluje genezi teplých pramenů a především Vřídla v údolí říčky Teplá v Karlových Varech. Celková vydatnost Vřídla je přibližně 2000l/ minutu a teplá minerální voda pochází z hloubky cca 200 metrů. Ostatní prameny v Karlových Varech ve své podstatě představují boční vývěry hlavní výstupní cesty, která se větví až těsně pod povrchem. Vřídlo tryská do výšky 12 metrů na povrch.

geology and hot spring in carlsbad

TPL_BEEZ2_ADDITIONAL_INFORMATION